مراحل تولید زغال بریکت یا زغال چینی در کارخانه های تولید

زغال بریکت یا زغال چینی به دلیل بسته بندی آسان و آلودگی کمتر در زمان تحویل و استفاده در سراسر جهان بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفته شده است. مهمتر از همه ، برخی از گرد و غبار زغال سنگ را می توان با فشار دادن در بریکت های زغال سنگ دیگ بخار صنعتی و شومینه خانگی به عنوان سوخت بازیافت کرد. فناوری بریکت سازی و منشاء فرآیند بریکت سازی چیست ؟ چه کسی می تواند خط تولید زغال بریکت را به خوبی ارائه دهد و محصولی با کیفیت بالا و فروش فوق العاده ایجاد کند؟ به خصوص تجهیزات برای کارخانه های بریکت سازی و قیمت کارخانه بریکت و ماشین آلات تولید زغال فشرده چینی چقدر است و چه کسی می تواند ارائه دهد؟

مراحل تولید زغال بریکت یا زغال چینی

مراحل تولید زغال بریکت یا زغال چینی

لیست تجهیزات زغال بریکت یا زغال چینی به شرح زیر است :

۱ –  خشک کن دوار : این دستگاه  برای فرآیند خشک کردن ذغال استفاده می شود به دلیل استفاده از رطوبت و دما در فراید خشک کردن ۱۵  تا ۲۰ درصد فراید  تولید بریکت را به خود اختصاص داده است که یکی از دستگاه های پر کاربرد است و در خیلی از کارخانه های تولید زغال به چشم می خورد و مهم ترین کاربرد آن صرفه جویی در زمان است. دستگاه زغال مناسب را با مشورت کارشناسان زغال صنعت ماندگار خریداری نمایید.

۲ – سنگ شکن چکشی : این دستگاه همچنین با عنوان یا نام سنگ شکن زغال سنگ شناخته می شود و در هنگام خرید این دستگاه ممکن است به گوش شما خورده باشد ، اندازه استاندارد و پرکاربرد  آن ها غالبا باید کمتر از ۳ میلی متر باشد و مواد اولیه بزرگ در این دستگاه  باید غلطک ها را مسدود کرده یا سایش غلطک ها را تسریع کند تا مواد اولیه کاملا به خورد هم رفته هر چه سایش بیشتر باشد مواد بیشتر در هم مخلوط شده و زغال حاصله مرغوب تر است. در همین حال ، اندازه کوچک پودر ذغال را می توان با آب و مواد اتصال دهنده مخلوط کرد تا بریکت های با کیفیت را با فشردن به دست آورد.

۳ – تغذیه کننده اتصال دهنده ها : مواد اتصال دهنده موادی پودر مانند هستند  مانند نشاسته اخیراً به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته شده است. تغذیه کننده ها عمدتا برای اتصال دهنده های پودری طراحی شده است ، در این دستگاه نوار نقاله پیچ برای کنترل سرعت تغذیه اتصال دهنده ها با سرعت نوار نقاله پیچ قابل تنظیم است.

۴ –  میکسر : فرایند تولید زغال چینی یا بریکت دارای دو نوع میکسر است که برای کارخانه زغال سنگ برای دو نوع فرایند مختلف استفاده می شود ، این بستگی به درخواست و ترجیح مشتری دارد. پودر زغال سنگ و آب و مواد اتصال دهنده در فشار بعدی در مخلوط کن مخلوط می شوند.

دانلود کامل مقاله