آموزش سفالگری در گرگان

سفالگری هنری است که به استعداد و علاقه زیادی نیاز دارد. سفالگری از قدیمی ترین هنرهای تجسمی است که به عنوان یک شغل می تواند وقت گیر و سرگرم کننده باشد. به زبان ساده تر سفالگری هنر شکل دادن به اشیاست ، اما آنچه در پشت این شکل گیری نهفته است بسیار فراتر از این تعریف ساده است.  اگر به یادگیری هنر سفالگری به درستی و زیر نظر متخصصان این حوزه فکر می کنید ، باید به یک آموزشگاه معتبر و حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید.

موسسه مدرسیاب لیستی از بهترین آموزشگاه خصوصی سفالگری در گرگان را تهیه کرده است ، تا با مراجعه به پروفایل آموزشگاه مورد نظر بتوانید با خدمات آن ها آشنایی پیدا کرده و با مقایسه آنها با یکدیگر به آموزشگاه مورد نظر خود براحتی دسترسی پیدا کنید.

مدرس یاب یک پلتفرم جامع آموزشی است که مدرسان و آموزشگاه ها را معرفی می کند. یک منبع جامع که همه ی مدرسان و آموزشگاه های گرگان را در یک جا جمع کرده تا مخاطبان براحتی درهر رشته ی آموزشی بتوانند مدرس و آموزشگاه مورد نظر خود را پیدا کنن و از این خدمات استفاده کنن.(این روش باعث صرفه جویی در زمان می شود چرا که براحتی به بیشترین مدرسان و آموزشگاه ها در یک مکان دسترسی داریم، و همچنین دیگر نیاز نیست برای هر آموزشی جاهای مختلف را برای پیدا کردن مدرس و آموزشگاه در رشته مورد نظر جستجو کنیم )

کلاس های آموزش سفالگری در گرگان

در کلاس های آموزش سفالگری  با انواع مواد و ابزار مورد نياز سفالگری و ساخت سفال آشنا می شويم. این دوره توسط اساتید حرفه ای و با تجربه بصورت صد در صد عملی برگزار می گردد و در صورت عدم یادگیری، امکان بازآموزی رایگان و تجدید دوره برای افراد وجود داشته و پشتیبانی نامحدود از آنها صورت می گیرد. همه افراد بدون توجه به تخصص ، تحصیلات و زمینه فعالیت می توانند بدون هیچ محدودیتی از این دوره آموزشی استفاده کنند.

سفالگری صنعت ساخت ظروف و اشیاء گلی پخته شده است. در دوران باستان و قبل از اینکه شیشه در زندگی بشر وارد شود، همه ظروف سفالی بودند. ظروف غذاخوری و ظروف آبخوری و حتی ظروف پخت و پز زمانی تنها با یک ماده ساخته می شد و آن چیزی نبود جز گل.

کارگاه آنلاین سفالگری در گرگان

اگر به آموزش سفالگری علاقه دارید و دوست دارید شکل دادن به مواد مختلف را آموزش ببینید، تقریبا به هیچ پیش‌نیازی محتاج نیستید. البته از آن جایی که قرار است یک سفالکار طرح‌های ذهنی‌اش را به یک نمونه قابل لمس تبدیل کند، اگر با طراحی یا نقاشی آشنا باشد، موفق‌تر عمل می‌کند. نکته مهم و ضروری در انتخاب آموزشگاه برای گذراندن دوره های مهارتی دارا بودن مجوز از سازمان فنی حرفه ای کشور می باشد. دلیل اصلی اینست که متاسفانه برخی از اموزشگاه هایی که غیر قانونی و اصطلاحا زیر پله ای هستند بدون نظارت هیچ ارگان رسمی اقدام به برگزاری دوره می نمایند و عموما از کاراموزان کلاه برداری میکنند چراکه اگر این آموزشگاه ها صلاحیت و شرایط لازم را داشتند توسط سازمان فنی حرفه ای کشور مورد تایید قرار گرفته و برای آنها پروانه تاسیس صادر می شد.

هزینه کلاس خصوصی سفالگری در گرگان

هزینه تدریس خصوصی سفالگری در منزل ، محل کار و یا موسسه یکی می باشد. هزینه تدریس خصوصی سفالگری با توجه به تجربه و سابقه مدرس ، مدرک تحصیلی ، روش تدریس  و … بستگی دارد و بهترین راه این می باشد که شما از طریق شماره تماس های موجود در سایت با مدرسان مربوطه تماس حاصل نمایید تا آنها بعد از صحبت با شما و اطلاع از شرایط شما قیمت یا هزینه تدریس خصوصی سفالگری را به شما اعلام نمایند.اما درکل با توجه به کیفیت بالای دوره ها و کلاس های ما، هزینه هایی که ما به شما اعلام می نماییم قطعا مناسب و منصفانه خواهد بود

بهترین ترین خاک برای ساخت سفال

مرغوب ترین خاک در سفالگری خاکی است به رنگ قرمز و سرخ که از دیرباز بشر به خاصیت عجیب آن پی برده بود.خاک سرخ رنگ همان خاک رُس یا گِل رُس است که در سفالگری از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات انجام شده بر روی خاک رُس نشان دهنده ، وجود مقادیر بسیار زیاد آهن در آن است که همین موضوع موجب شده تا خاک رُس به رنگ زیبایی به نظر برسد.همان خاک رُس سرخ فام است که علاوه بر رنگ زیبا خاصیت چسبندگی بسیاری نیز دارد.