دستگاه و قطعات پرس زغال بریکت یا زغال چینی

دستگاه و قطعات پرس زغال بریکت یا زغال چینی : همان طور که در مقالات پیش تر ذکر شده بود زغال بریکت یا زغال چینی زغالی است که بر مبنای مواد زیستی طراحی شده است شما پس از این که ای مواد اولیه را فرآوری کردید وارد مرحله ی دیگری می شوید با نام پرس . در واقع در این مرحله مواد اولیه که در اختیار دارید در حالت پودر هستند برای اینکه صرفه اقتصادی داشته باشد و بازدهی بالا رود نیاز است که آن را در قالب هایی ریخت و بر اساس مکان استفاده قالب گیری کرد . برای قالب گیری باید قالب ها با توجه به مکانی که آن را استفاده می کنید طراحی شده باشد. اینکه شما آن زغال را برای شومینه استفاده می کنید یا اینکه برای درست کردن منقل بسیار مهم است . در این مقاله در مورد اینکه این پرس ها چگونه تولید می شوند و اینکه چه مراحلی را طی می کند بررسی می کنیم . اگر قصد راه اندازی خط تولید زغال فشرده یا تولید زغال چینی دارید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

با مطالعه ی این مقاله متوجه خواهید شد که شما به چه نوع زغالی نیاز دارید .

مراحلی که طراح برای تولید قالب زغال بریکت طی می کند :

۱ – طراحی مدل قالب

۲ – قالب ریزی و ریخته گری قالب

۳ – خشک کردن

۴ –  سمباده زدن

۵ – پوشاندن لایه ی مقاوم به حرارت و رطوبت

۶ – حرارت دادن

۷ – تست کردن قالب ها

برای تولید این قالب ها باید از موادی استفاده شود که قالب به مرحله ی نهایی خود برسد . البته این که جنس ماده ای که از آن استفاده می کنید با توجه به محل کار با توجه به این که شما می خواهید زغال با چه کیفیتی درست کنید مهم است .

به همین دلیل اکثر شرکت ها یا کارخانه ها از سه ماده استفاده می کنند :

۱ -) ۶۵Mn

۲ ) ۹cr2Me

۳ ) فولاد

البته شما علاوه بر اینکه نیاز دارید برای تولید این پرس ها قالب بندی کنید و یا این که قالب مورد نظر خود را بسازید با قرقره هم نیاز دارید منظور از قرقره سیستمی است که برای حرکت راحت تر این پرس ها طراحی شده است . قرقره یکی از عواملی است که باعث شد هم نیروی کار انسانی کم تر شود و اینکه سریع تر به محصول برسید ولی برای اینکه امنیت را بتوانید حفظ کنید ترمیم و یا چک کردن آن به صورت دوره ای بسیار مهم است. زیرا ممکن است در صورت پاره شدن بر اثر پوسیدگی کل قالب بیوفتد که این اتفاق می تواند منجر به خطر مالی و جانی شود .

در این بخش ما به شما چند مدل سیستم های قرقره ای را توضیح خواهیم داد که شما می توانید با سلیقه یخود یا با روند کاری خود آن را انتخاب کنید که در حین طراحی به طراح اطلاع دهید که از کدام دل قرقره می خواهید یا اینکه در حین خرید یکی از شرط های شما باشد .