هر آنچه در مورد سقف های کاذب باید بدانید

نگاهی به محبوب ترین اشکال سقف کاذب کناف : از نظر معاصر ، سقف کاذب در همه جا وجود دارد ، طراحی های سقف کاذب برای ایجاد حس مدرنیته ، فرصتی برای خاص سازی فضا با شکل و نور هستند. سقف های کاذب در موارد خاص برای تکمیل و مجسمه سازی فضا ضروری هستند و مانند همه موارد دارای مزایا و معایبی هستند. سقف کاذب کناف یکی از به روز ترین و کم هزینه ترین نمونه ها در طراحی سقف است . کناف علاوه بر جنبه زیبایی که دارد می تواند عایق مناسبی برای صدا و حرارت نیز باشد.

همانطور که یک ساختمان بدون سقف محکم ناقص است ، فضای داخلی خانه نیز بدون سقف خوب ناقص است. سقف یا دیوار پنجم به طور پیوسته در دنیای طراحی داخلی همیشه طرفداران زیادی دارد. اگرچه طرح های سقف کاذب از سال ها قبل وجود داشته است ، اما از نظر الگوها و فناوری دچار تفاوت هایی می شود. 
نگاهی به محبوب ترین اشکال سقف کاذب کناف

نگاهی به محبوب ترین اشکال سقف کاذب کناف

سقف کاذب چیست؟

به زبان ساده ، سقف کاذب سقفی است که در زیر سقف اصلی اتاق یا خانه آویزان است. معمولاً توسط قاب های چوبی یا فلزی به حالت تعلیق درآمده و گاهی اوقات با نمایش قطعاتی از سقف اصلی ، آن را به عنوان “سقف افتاده” طراحی کرده است. سقف کاذب معمولاً در حداقل فاصله ۸ اینچ از سقف اصلی نصب می شوند. آنها به اندازه کافی متنوع هستند که در خانه با هر اندازه ساخته می شوند و همه چیز در مورد هوشمندانه بودن با اشکال و فضای موجود است.

نگاهی به محبوب ترین اشکال سقف کاذب بیندازید:

 1. سقف جعبه ای: این طرح دارای سقف لایه ای است که چراغ های جعبه ای و فرو رفتگی به آن متصل است.
 2. سقف محیطی: این طرح حداقل در گوشه گوشه اتاق اجرا می شود و برای خانه های کم سقف بسیار مناسب است. در این طرح می توانید فضا برای لوستر یا چراغ های آویز پیدا کنید.
 3. طرح هندسی: این طرح برای هر قطعه ای که کنار هم قرار بگیرد به پانل های معلق نیاز دارد. این یک طراحی مدرن است که به اتاق برتری شیکی می دهد.
 4. مشبک پیچیده: نصب مشبک در سقف کاذب مرزبندی ظریف فضای باز را فراهم می کند و به زیبایی اتاق می افزاید.
 5. اسکلت های چوبی: سقف های کاذب چوبی یک گزینه مورد علاقه و البته گران قیمت در بین صاحبان خانه است. همچنین یکی از بهترین گزینه های سقف عایق بندی است.

جوانب مثبت و منفی سقف کاذب

اگر هنوز در مورد نصب یا عدم نصب سقف کاذب شک دارید ، در اینجا چند نکته مثبت و منفی وجود دارد که باید به شما در تصمیم گیری کمک کند:

مزایای سقف کاذب

 1. آکوستیک عالی: افزودن یک لایه اضافی به سقف اصلی باعث ایجاد عایق بهتر می شود و گزینه مناسبی برای طراحی اتاق های نشیمن که دارای سینمای خانگی هستند می باشد.
 2. سیم ها را پنهان می کند: سقف کاذب مکانی مناسب برای پنهان کردن سیم ها و لوله ها است. یک سقف کاذب را می توان با نورپردازی غرق شده یا مخفی نیز نصب کرد.
 3. سقف های بلند را پایین می آورد: برای فضای بلند و عمودی که مبلمان اتاق را کوتوله می کند ، می توانید سقف کاذب را برای بازگرداندن نسبت ها در نظر بگیرید.
 4. اتاق را عایق بندی می کند: برای خانه های مناطق سردتر کشور ، مزایای اتاق عایق اضافه می شود. لایه اضافی شکافی بین خود و لایه اصلی ایجاد می کند که هوا را به دام می اندازد. همچنین عملکرد کولرهای گازی را بهینه می کند. زیرا باعث خنک شدن متراژ می شود و صورت حساب های انرژی را کاهش می دهد.

معایب سقف کاذب

 1. نصب و راه اندازی نیاز به دقت کارشناسان دارد: سقف کاذب نیاز به دقت در طراحی ، محاسبه و نصب دارد و فقط باید توسط متخصصان نصب شود.
 2. برای اتاقهای کم سقف امکان پذیر نیست: باید حداقل ۸ اینچ از دیوار اصلی فاصله داشته باشد. بنابراین ، همیشه توصیه می شود که ارتفاع سقف ۱۱ فوت یا بیشتر باشد. برای خانه های جمع و جور ، یک سقف جزئی در گوشه ای از اتاق می تواند انجام شود.
همانطور که گفتیم اجرای کناف باید توسط افراد باتجربه و متخصص انجام شود . افراد حرفه ای و باتجربه نظارت مستقیمی بر کل پروژه کناف کاری دارند و با کنترل کامل ، آنها می توانند کار شما را به سرعت انجام دهند. با انجام این کار ، دیگر ممکن است شاهد نقص در سازه نباشید ، و مشکلات همراه با شکاف در پارتیشن ها و سقف ، عدم تعادل ، عدم انطباق ، ایجاد امواج و برجستگی ها و… دیگر برای شما ایجاد نمی شود. یک حرفه ای می تواند کاری انجام دهد تا وزن سقف کناف فشار مستقیمی بر شکل اولیه ایجاد نکند. 

علت محبوبیت سقف کاذب کناف

اجرای کناف ارزان یکی از فعالیت هایی است که در شرکت مدرن سازان رادیس بصورت ویژه ارائه می شود . کناف یا تایل های گچی، سالهاست که در طراحی داخلی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی نسبت به دیگر متریال ها، فرم پذیری، سبک بودن در کنار استحکام، قابلیت کار روی دیوار و سقف و ….. از جمله دلایلی هستند که باعث محبوبیت این محصول شده است .

لیست قیمت کناف

شماعزیزان می توانید جهت اطلاع از طرح و نمونه اجرای کناف و همچنین قیمت کناف با کارشناسان و مشاورین شرکت مدرن سازان رادیس تماس گرفته و یا با مراجعه به آدرس اینترنتی radiscompany.com پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید. شما را در انتخاب سقف و دیوار کناف مناسب راهنمایی می نماییم. با ما تماس بگیرید.

yun.ir/cyxx03

b2n.ir/e48507

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,